Haber

Babadağ Ultra Maratonu ilk kez Fethiye’de yapıldı

– Babadağ Ultra Maratonu ilk kez Fethiye’de yapıldı

Fethiye’de bu yıl ilki düzenlenen MUĞLA – Babadağ Ultra Maratonu başladı. Ölüdeniz’den başlayan yarışlarda koşucular parkurlarda yarıştı.

Etkinliğe 15 ülkeden yaklaşık 400 sporcu katıldı. 5 etaplık parkurlarda parkurlarda yarışan sporcular, 60 kilometre, 15 kilometre ve 14 kilometre etaplarında kıyasıya yarıştı. Organizatör Serkan Özdemir, yaptığı açıklamada, etkinliğin ilk gününde 60 kilometrelik 15 kilometrelik Babadağ tırmanışı ve 14 kilometrelik Kayaköy etabının başladığını söyledi.

“Organizasyonu Fethiye’de sürdüreceğiz”

Organizasyon Sorumlusu Serkan Özdemir, “Bu yıl ilk Ultra Maratonu Babadağ’da düzenliyoruz. Çok güzel bir coğrafyada 2 günlük bir organizasyon düzenliyoruz. 60 kilometrelik uzun etaba 65 sporcuyla başladık. Daha sonra 15 kilometrelik yarışa katıldık. Babadağ tırmanış yarışına başlandı.En ağır 138 kişinin katılımıyla Kayaköy yarışına başlayacağız.Pazar günü Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan yarışı 24 kilometrelik parkurla birlikte 24 kilometrelik parkurla gerçekleştireceğiz. 5 kilometrelik halk ve çocuk koşusu. Sporcular zirveden koşacak. 5 etaptan oluşan 2 günlük organizasyon. 15 ülkeden 400 sporcu. Başlangıç ​​noktasında, tarihi Likya yolu üzerinden giriş yapılarak 2 bin metreye tırmanılıyor ve oradan da Kelebekler Vadisi Kayaköy’den Ölüdeniz’e geliyorlar. Her şey yolunda, hava çok güzel. İnşallah bu organizasyonu önümüzdeki yıl daha çok katılımcıyla Fethiye ve Muğla’ya da getireceğiz. Bunu ülkemize getirmeye devam edeceğiz.” ve Türkiye. Yabancı sporcularımız Fethiye’mizin ve Türkiye’nin rotalarını ve coğrafyasını keşfetmek için sabırsızlanıyor” dedi.

habermeric.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu