Yaşam

Ben Türkan Saylan’ın galası

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi, Kumpanya İmal ve Levent Üzümcü Tiyatrosu işbirliğiyle “Ben Türkan Saylan’ım” adlı oyun sahneye çıkıyor. Gala, ÇYDD’nin unutulmaz Genel Lideri Maltepe Belediyesi Prof. Dr.’nin doğum gününde Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkan Saylan’ın fikirleri, ideallerine Ünlü oyuncu Şenay Gürler, Cengiz Toraman’ın yazdığı ve onun hayatına ve yaşamına ışık tutan oyunda Türkan Saylan’a hayat vermişti. Aynı zamanda dış ses olarak Mert Fırat, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Uğur Dündar ve Uzman Dikinciler, pahalı esnaf ve ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ile Oynayın Galaya iş, sanat ve akademi dünyasından çok sayıda konuk geldi. ÇYDD Genel Merkez ve İstanbul şubeleri yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç başta olmak üzere dernek üyeleri, gönüllüleri, öğrencileri ve Çağdaş Hayat’ın tüm dostları yoğun katılım gösterdi.

Klasik müzik dinletisi ile başlayan kokteylde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Daha sonra ÇYDD mezunu genç soprano Buse Usta’nın etkileyici performansını dinleyen davetliler, Türkan Saylan’ın hayatına ışık tutan fotoğraf kabinini gezdi.

Kokteylin ardından Ben Türkan Saylan oyununu izlemek için salona geçen davetliler, ünlü oyuncu Şenay Gürler’in eşsiz performansıyla duygulu anlar yaşadı. Dakikalarca ayakta alkışlanan oyunun sonunda ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Türkan Saylan, ‘Her eğitimli kadın Cumhuriyet’e borçludur!’ O borcu ödemek için hayatı boyunca çalıştı ve bu çabaları onu unutulmaz kıldı. O bu ülke için çok değerli. Türkan Saylan’ın doğum gününde, bir asırlık Cumhuriyetimizden aldığımız güçle bu oyunu sahneye koyan ve oyuna emeği geçen herkesi kutluyoruz. Türkan hocamızın fikirlerini geleceğe taşıyan bu oyunun gençlerimize ulaşarak Çağdaş Türkiye’yi daha da ileriye taşıyacağına yürekten inanıyoruz. Unutulmaz Genel Önderimiz Türkan Saylan’ı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Doğum günün kutlu olsun Türkan Saylan!” söz konusu.

Anlamlı gece plaket töreniyle sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu