Haber

Kremlin: Ukraynalı sabotaj grubu saldırıya uğradı

Rusya’nın Bryansk Bölge Valisi Aleksandr Bogomaz, Ukrayna sabotaj çetesinin sabah saatlerinde Ukrayna-Rusya sınırındaki köylere sızdığını duyurdu.

Bogomaz, sabotajcıların sivil bir araca düzenlediği saldırıda 1 kişinin öldüğünü, 10 yaşındaki bir çocuğun da yaralandığını duyurdu.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, olayı terör saldırısı olarak nitelendirerek, saldırganları etkisiz hale getirmek için operasyonun devam ettiğini söyledi.

“Silahlı kişiler sınır bölgesine sızdı ve sivillerin üzerine ateş açtı”

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin de olayın bir terör saldırısı olduğunu belirterek, “Silahlı kişiler sınır bölgesine sızdı ve sivillerin üzerine ateş açtı. Aracın sivil olduğunu ve araçta sivillerin ve çocukların olduğunu bile bile ateş açtılar.”söz konusu.

Rusya Federal Güvenlik Servisi saldırıyı doğrularken yerel basında en az 6 kişinin sabotajcılar tarafından rehin alındığı belirtildi.

Ukrayna reddedildi

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mihail Podolyak, Rusya’nın tezlerini yalanladı. podolya, “Rusya’daki Ukrayna sabotaj grubuyla ilgili benzetme, klasik bir kasıtlı provokasyondur”söz konusu.

Podolyak, Rusya’nın saldırılarını ve savaştan sonra artan yoksulluğu haklı çıkarmak için halkını korkutmak istediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu