Haber

DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, Akbelen Ormanı’ndaki ağaçların kesilmesini protesto etti

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

İlkadım ilçesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan Gazi Müzesi önünde DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri ve vatandaşlar Akbelen Ormanı’ndaki ağaçların kesilmesini yere yatarak protesto etti. Şube Başkanı Arif Kutlu, “Ya bu katliamı ve doğaya yapılan tüm saldırıları bertaraf edip ölü yıldızlara hayat vereceğiz ya da dünyamıza ölüm inecek. Bugün Akbelen için ölüyoruz, dikkatleri üzerine çekmeyi amaçlıyoruz.” Halkı Akbelen katliamına ve biz öldürmeye çalışıyoruz.”

Muğla’nın Milas ilçesindeki maden sahasının genişletilmesi için Akbelen Ormanı’nda ağaçların kesilmesini DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, İlkadım ilçesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan Gazi Müzesi önünde protesto etti. Burada bir konuşma yapan Şube Başkanı Arif Kutlu, şunları söyledi:

“HALKIN DİKKATİNİ AKBELEN’E ÇEKMEK İSTİYORUZ”

“Bugün DİSK Emekli-Sen olarak, AKP ve işbirlikçi şirketleri tarafından ülkenin dört bir yanında katletilmeye çalışılan Akbelen Ormanı’ndaki ağaçları, canlıları, böcekleri ve tüm yaşam alanını savunmak için tarlalardayız. Ya bu katliamdan ve doğaya yapılan tüm saldırılardan kaçınıp ölü yıldızlara hayat vereceğiz onu alıp götüreceğiz ya da dünyamıza ölüm inecek.Bugün Akbelen için ölüp diriliyoruz halkın dikkatini Akbelen’e çekmeyi amaçlıyoruz. katliam ve ölmeye çalışıyoruz.”

Arif Kutlu’nun konuşmasının ardından sendika üyeleri, merhumun mizanseninde ellerinde pankartlarla yere yattı. Tiyatro oyuncusu Yaşar Gündem, Adnan Yücel’in ‘Akışın Yüzü Olana Kadar’ şiirini okudu ve yerde yatanların üzerine güller bıraktı.

Kaynak: ANKA / Güncel

kilimli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu