Haber

Dünyaca ünlü kanalın sunucusu Ness tatilde hayatını kaybetti.

ABD’nin popüler televizyon kanalı NBC’nin haber spikeri Lesley Swick Van Ness, eşi ve iki küçük oğluyla tatildeyken durumu kötüleşip hastaneye kaldırıldıktan sonra öldü.

New York Post’ta yer alan habere göre Van Ness, Gray Television’da yönetici pozisyonuna yükselmeden önce NBC kanalının Illinois’deki yerel yan kuruluşu olan WGEM-TV’de muhabirlik yapıyordu.

Gray Television’da işe alımdan sorumlu başkan yardımcısı Jennifer Dale şunları söyledi:

“Sizinle bazı yıkıcı haberleri paylaştığımız için çok üzgünüz. Gray ailesinin bir parçası olduğu için çok şanslı olduğumuz Lesley Van Ness vefat etti. Lesley, güzel ailesiyle birlikte Florida’da tatildeyken hastalandı ve hastaneye kaldırıldı. Lesley ve kocası Tom’un iki değerli oğlu var, lütfen dualarınızı onlara saklayın”

Kariyerine 2003 yılında muhabir olarak başlayan Van Ness, 2006 yılında hafta sonu sunucusu oldu. İki yıl sonra akşam ve gece haber bültenlerinin hafta içi bölümlerini sunmaya başladı. Van Ness daha sonra işin kurumsal tarafına geçti. 2016 yılında Quincy Media’nın yetenek kazanımı uzmanı olarak atandı. Quincy Media’nın Gray Television tarafından satın alınması nedeniyle Gray Television şirketinde çalışmaya başladı.

KAYNAK: LESLEY SWICK VAN NESS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu