Haber

İstanbul Yenikapı deniz kaynaması nedir? Denizin Kaynaması Depremin Habercisi midir?

Kahramanmaraş’ta iki büyük ve yıkıcı depremin ardından İstanbul ‘da görülen deniz çıbanı, vatandaşlarda endişeye neden oldu. Deprem uzmanları, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin büyük Marmara depremini tetikleyeceğini öne sürse de konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. vatandaşlar İstanbul ‘de görülen deniz kaynaması olayının ardından arama motorlarına deniz kaynaması nedir, neden olur diye sorulur. Denizin Kaynaması Depremin Habercisi midir? Detaylar burada…

İSTANBUL’DAKİ DENİZ KAYNAMA OLAYI NEDİR?

mega şehir İstanbul İstanbul’un Yenikapı ilçesinde denizin kaynaması gündeme damgasını vurdu. Kaynayan deniz suyu kısa sürede infial yaratırken, depremle ilgisi olup olmadığı merak konusu oldu. Deniz kaynamasının nedeni henüz bilinmiyor. Konuyla ilgili resmi kaynaklardan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili bir gelişme olursa haberimizde yer vereceğiz.

1969 yılında Portekiz’de meydana gelen 7,9 büyüklüğündeki deprem ve tsunami ile 2016 yılında Yeni Zelanda’da meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından denizde de benzer manzaralara rastlandığı biliniyor. Ancak kimyasalların ya da ani sıcaklık değişimlerinin de bu görüntüyü oluşturabileceği belirtiliyor. İstanbul’daki deniz kaynamasının Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremle ilgisi olup olmadığı bilinmiyor.

DENİZ KAYNAĞI BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİNİN BİR BEREKETİ Mİ?

Büyük İstanbul depremi İstanbullulara her geçen gün bir adım daha yaklaşırken, Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin İstanbul depremini tetikleme ihtimali vatandaşları korkutuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan deprem ve yer bilimleri uzmanları, Kahramanmaraş’tan geçen fay sınırının İstanbul’dan geçen hattı etkilemeyeceğini belirtse de Marmara Bölgesi’ndeki büyük depremle ilgili yıllardır yapılan uyarıların dikkate alınmadığının altını çizdi. yakın gelecekte istanbul’da şiddetli bir deprem olabileceğinin hesabı. Ancak bu, Yenikapı’da denizin kaynamasının bir sallanma belirtisi olduğu anlamına gelmez. Şu anda denizdeki kaynamanın nedeninin ne olduğu bilinmezken, vatandaşlar söz konusu bölgede jeolojik araştırma talebinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu