Haber

Şaban Sevinç’ten CHP itirafı: Halk TV’nin yayın politikalarına müdahale ediyordu

CHP’de seçim sonrası yükseliş ‘değiştirmek’Halk TV seslerini birleştirdi, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saldırısıyla Halk TV ile protokol feshedildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Fazilet de parti ile Halk TV arasındaki protokolün feshedildiğini duyurdu.

“CHP, Halk TV’nin yayın politikalarına müdahale ediyordu”

Halk TV’nin eski Genel Müdürü Şaban Sevinç’ten, CHP tarafından finanse edildiği ortaya çıkan Halk TV ile ilişkisine ilişkin itiraf geldi.

Kübra Par, TV100’de Eren Erdem’in katılımıyla yayınlanan programda, “CHP, Halk TV’nin yayın politikalarına müdahale etti mi?”Sorusunu Şaban Sevinç’e yöneltti.

Sevinç soruyu yanıtlıyor: “Evet karışıktı. Bunu Eren Erdem bile biliyor. Adetime müdahale etmek istediler ama ben müdahale etmedim.”Cevap verdi: Sevinç’in cevabının ardından Erdem’in şaşkınlığı yüzüne yansıdı.

“Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine bazı isimlerle yayın yapılması yönünde talepler vardı”

Sevinç, parti ile Halk TV arasında sadece reklam anlaşması değil, canlı yayın anlaşması da yapıldığını belirterek konuşmasına devam etti. “Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine bize bazı isimlerle yayın talepleri geliyordu. Uygun olanları kabul ettim ama çoğunu kabul etmedim ve sonrasında CHP ile Halk TV arasında sorunlar yaşanmaya başladı.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu