Haber

Instagram’ın kurucuları yeni bir uygulama ile geri döndü

Yapay zeka tarafından desteklenen Kevin Systrom ve Mike Krieger ‘kişiselleştirilmiş haber akışı’umut verici bir uygulama artefaktlansmanını duyurdu

Bir Instagram gönderisinde Krieger, şunları söyledi: onun ve Systrom’un hizmetine başlamak içinbir yıldan uzun bir süredir ‘Yetenekli bir ekiple çalışıyoruz’söylenmiş.

ntv.com’un haberine göre Krieger “Yaşlandıkça yavaş yavaş insanları içeri alıyoruz”ifadeleri kullandı.

Katılmak için bekleme listesi Salı günü kamuoyuna açıklandı.

Instagram’dan farklı olarak, uygulama fotoğraflardan çok makalelere odaklanır.

Lansmanı ilk bildiren Platformer’a göre Artifact, ilgi alanlarına göre içerik önerecek ve arkadaşlarla tartışmaya izin verecek.

bir ana sayfa, büyük medya kuruluşlarından küçük blog yazarlarınapopüler makaleleri gösterecek ve bir kullanıcının sayfası, tıkladıkları şeye göre daha kişisel hale gelecektir.

2018’de ayrıldılar

Kevin Systrom ve Mike Krieger, 2010 yılında Instagram’ı kurdu. İkili, 2012’de Instagram’ı Facebook’a 1 milyar dolara sattı.

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger Facebook yönetimi ile yaşadığı sıkıntılar nedeniyle 2018 yılında şirketten ayrıldı.

O dönem Instagram’ın CEO’su olan Systrom’un istifa etmesinden sonra “Merakımızı ve yaratıcılığımızı keşfetmek için ayrılıyoruz”açıklama yapmıştı.

Meta çerçeve altında çalışma Instagram’ın değeri 100 milyar doları aştıbelirtilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu